20. martā Rīgas Imantas vidusskolas projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) šī mācību gada 4. diena! 1.-11. klašu skolēniem mācības šodien notika uzņēmumos AM FURNITŪRA, RĪGAS SILTUMS, MAKETI.LV, IQTC MENAGEMENT, TROJA, SWEDBANK, Nodarbinātības valsts aģentūrā, RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, hipermārketā RIMI, TV tornī, Kino muzejā, saldumu ražotnes LAIMA Šokolādes muzejā, Rīgas Stradiņa universitātē, LU Botāniskajā dārzā, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, Latvijas Dabas muzejā, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā, Imantas filiālbibliotēkā, Latvijas Dabas muzejā u.c.

 

1.a klase kopā ar skolotājām Ingrīdu Bernāni un Zani Ondzuli devās uz Imantas bibliotēku, lai iepazītu bibliotekāra profesiju. Skolēnus sagaidīja bibliotekāre Daiga Lapāne, kura aizraujoši stāstīja par savu darbu. Daiga Lapāne klātesošajiem veltīja dzejoli, bērni to uztvēra ar sajūsmu! Paldies par jauki pavadīto dienu! 

 

1.b klase mācījās Latvijas Dabas muzejā

 

2.b klase Latvijas Dabas muzejā iepazīst ornitologa profesijas nianses

 

RIV 3.a klase apmeklēja uzņēmumu "AM furnitūra", kas ir vadošais mēbeļu furnitūras un mebeļu detaļu tirgotājs un ražotājs Latvijā. Uzņēmuma tirdzniecības vietā bērni uzzināja, no kā sastāv mēbeles, iepazina dažādus furnitūras risinājumus, kā arī uzzināja, kā šāds uzņēmums funkcionē - iepazina pārējos uzņēmuma darbiniekus un viņu ikdienas tiešos pienākumus. Liels paldies 3.a klase skolnieces Zetas mammai par sagādāto lielisko iespēju!

 

3.m klase kopā ar skolotājām Kristīni Ziņģīti-Otisoni un Mairu Glinku mācījās Modes muzejā! 

 

RIV 4.a klases skolēni audzinātājas Inetas Alksnes un matemātikas skolotāja Andra Šubas pavadībā devās uz kokapstrādes ražotni "Troja"! Tajā skolēni guva priekšstatu par to, kā top šūpuļzirdziņi un ceļazīmes, uzzināja, ka šūpuļzirdziņi tiek darināti jau vairāk kā 40 gadu garumā, tiek modernizēti, kļūst stabilāki un lietotājam drošāki. Turklāt šūpuļzirdziņiem ir dažādas sejas: tradicionālais zirdziņš, zebra, lācis, ēzelis, zilonis un arī vērsis. Skolēni kļuva par aculieciniekiem arī ceļazīmes izgatavošanā. Paldies Adriāna Dzeņa (4.m klases skolēns) mammai par piedāvāto iespēju viesoties ražotnē, skolotājai Gundegai Ventiņai par sadarbību, kā arī gidam Ģirtam. 

 

4.b Raiņa un Aspazijas vasarnīcā domāja, kā talantu var pārvērst profesijā. Apskatīja, kur dzīvoja mākslinieki. Izjuta iedvesmas garu un izmēģināja sevi dzejas rakstīšanā.

 

5.b klasei mācības notika LU Botāniskajā dārzā! Diena bija saulaina un izdevusies. Skolēni uzzināja, cik daudz dažādu profesiju pārstāvju strādā LU Botāniskajā dārzā, izzināja augu pasauli un to daudzveidību 

 

5.c klase uzņēmuma LAIMA Šokolādes muzejā

 

6.m klase aizraujošā un interaktīvā veidā apgūst finanšu pratību SWEDBANK "Finanšu laboratorijā"!


8.a un 5.m klase mācību dienu pavadīja TV tornī

 

"Mēs, 8.b klase, devāmies uz hipermārketu ''Dammes Rimi''. Kaut arī lielākajai daļai no mums jau iepriekš ir bijusi iespēja tur pabūt, tomēr tikai retais ir bijis noliktavā un darbinieku telpā, kā arī ēdnīcā, kur mums bija lieliska iespēja iegūt priekšstatu par darbiem un pienākumiem, iespējām un ikdienas dzīvi hipermārketā. Informācija, ko mēs šodien ieguvām, ir noderīga ne tikai hipermārketā ''Dammes Rimi'', bet arī citos darbos, piemēram, informācija par karjeras attīstību laika gaitā, darba iespējām, sākot no 15 gadu vecuma, algas izmaksām un nostrādāto stundu nosacījumiem. Paldies par šo iespēju!"

 

Rīgas Imantas vidusskolas 10. – 11. klašu skolēnu grupa viesojās uzņēmumā ”Maketi.lv”, kur guva priekšstatu par arhitektūras, mākslas un dizaina jomu, noskaidroja, kas ir nepieciešams, lai dibinātu un attīstītu savu uzņēmumu, ieguva informāciju par to, kāda izglītība ir nepieciešama, lai strādātu maketu darbnīcā, noskaidroja, kādas zināšanas un spējas ir nepieciešamas ikdienā, strādājot šajā jomā, izprata maketa veidošanas procesu, aplūkoja gatavus maketus un pat ieguva nelielus suvenīrus.