16. oktobrī notika Rīgas Imantas vidusskolas projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) šī mācību gada 1. diena.

Savā pirmajā projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) pasākumā piedalījās Rīgas Imantas vidusskolas 1. klašu skolēni, kuri kopā ar audzinātājām Ingrīdu Bernāni, Inesi Dunduri un Aigiju Grāvīti devās uz Imantas mežu un vēroja košos rudens kokus, ar mērlenti noteica to apkārtmēru, ar lupu pētīja koku stumbrus un mazos kukainīšus zālē. Aplūkoja arī čaklo "meža sanitāru" - skudru mājvietu. Gandarīti un priecīgi bērni devās atpakaļ uz skolu, kur pēc sātīgajām pusdienām aizpildīja uzdevumus par mežā novēroto.

 

Turpretī 2.b un 3.m klases skolēni kopā ar klašu audzinātājām Ritu Madi un Kristīni Ziņģīti-Otisoni un skolotajiem Eduardu Grāvīti un Edgaru Markūnu iepazinās ar purva ekosistēmu un apguva drošas pārvietošanās māku Ķemeru Nacionālā parka purva takās. Liela daļa skolēnu īstā purvā bija pirmoreiz, tādējādi mācību dienu atzina par ļoti īpašu!

 

4.a klases skolēni kopā ar skolotājiem Inetu Alksni un Andri Šubu dienu aizvadīja Zinoo centrā! Sākumā vēroja un darbināja dažādus eksponātus, jūsmoja par elektrības ražotāju, par bumbu, kura turas gaisā, no tāluma spēja likt griezties vējdzirnavām, izstaigāja spoguļu labirintu. Vēlāk paši izgatavoja kuģus, noteica to kravnesību. Tvaika mutuļu un pāris eksploziju dārdu pavadībā ar aizrautību vēroja Zinoo centra darbinieces demonstrētos eksperimentus. Iespaidu skolēniem gana daudz: apmulsti, kad jānosauc! 

 

6. klašu skolēni mājturības un tehnoloģiju skolotāja Jura Pilpes un klašu audzinātāju vadībā mēra skolas ēku un papildina teritorijas plānu!

 

7. klašu skolēni Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, izmantojot muzeja izstrādāto viedtālruņa aplikāciju, iepazinās ar Vilhelma Purvīša u. c. mākslinieku darbiem un vienlaikus veica uzdevumus arī latviešu valodas apguvei. Muzeja darbinieki bija patīkami pārsteigti par tik lielu ieinteresēto skolēnu skaitu! 

 

11.a klases skolēni devās iepazīt Vecrīgas viduslaiku sakrālās celtnes. Galvenais objekts - Rīgas Doms!