Projekta "Skola ārpus skolas" ietvaros Rīgas Imantas vidusskolas 1.a klase brauca uz Latvijas Dabas muzeju iepazīt skudras un to dzīvi. Bērni klausījās stāstītajā par Latvijā sastopamajām skudrām un to ķermeņa uzbūvi, hierarhiju, barību un pūžņiem, vēroja skudru mikroskopā un ieraudzīja skudru pūzni no iekšpuses. Kā arī skolēni varēja aplūkot un iepazīt Latvijas un visas pasaules kukaiņu daudzveidību. Atgriežoties skolā, muzejā piedzīvoto bērni attēloja radošos zīmējumos

 

Projekta "Skola ārpus skolas" ietvaros Rīgas Imantas vidusskolas 1.b klase devās uz Latvijas Nacionālo bibliotēku. Ekskursijas laikā tika aplūkotas visas literatūras nodaļas, Dainu skapis, globusi, nauda, senās grāmatas, tika uzbraukts ar liftu augstākajā stāvā, no kura varēja priecāties par skaisto Rīgas skatu. Skolēni arī piedalījās radošā nodarbībā, kurā katrs veidoja sīkiespieddarbu - pastkarti. Tā tika veidota ar printera "vectētiņa" palīdzību, t.i., Bostonspiedi. Uz pastkartes bija jāprot uzrakstīt gan savu mājas adresi, gan domas par piedzīvoto. Ar pasta palīdzību pastkarte ceļos uz katra bērna mājas pastkastīti, lai atgādinātu par šīs dienas lieliskajiem notikumiem!

 

Rīgas Imantas vidusskolas 1.m klases skolēni projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) dienas ietvaros piedalījās Centra Dardedze Džimbas drošības skolā!

 

Projekta "Skola ārpus skolas" ietvaros Rīgas Imantas vidusskolas 2.a un 2.m klases skolēni kopā ar klašu audzinātājām apmeklēja Latvijas pasta galveno nodaļu Rīgā,
kur iepazinās ar to, kā norit darbs pastā, vēroja, kā tiek šķorotas vēstules un pārbaudītas banderoles. Skolēni uzzināja, ka paciņās var pārsūtīt pat bites. Ar lielu prieku bērni piedalījās savu vēstuļu nosūtīšanā. Gandarījums par viesmīlīgajiem pasta darbiniekiem! Diena pagāja aizraujoši!

 

Rīgas Imantas vidusskolas 2.b klases skolēni projekta "Skola ārpus skolas" ietvaros mācījās Rīgas kino muzejā! Bērni iepazinās ar faktiem par kino vēsturi, uzzināja, ka pirmais kino radās 1895. gadā Francijā. Tās bija melnbaltas bezskaņas filmiņas tikai dažu minūšu garumā. Skolēni uzzināja arī, ka cilvēki ticēja visam, ko redzēja TV. Pēc tam bija iespēja pašiem uzzīmēt savu īsfilmu! 

 

SĀS dienā Rīgas Imantas vidusskolas 4.m klases skoleni VOLVO sporta centrā mācījās un nostiprināja prasmi slidot! Arī rūpēties par savu un citu drošību! Sākumā nedrošība, tad saņemšanās uzkāpt uz ledus un slīdēt uz priekšu. Acīs mirdzums un prieks! Katram savs šīsdienas mērķis sasniegts!

 

5. klašu skolēni kopā ar skolotājām mācību dienu aizvadīja VOLVO sporta centrā. Daži bērni uz slidām stāvēja pirmo reizi! Skolēni ne vien slidoja, bet arī izzināja informāciju par Ziemas olimpiskajām spēlēm

 

6.a un 6.b klases skolēni SĀS ietvaros mācību dienu pavadīja Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, kur iepazina ārsta profesijas pirmsākumus un medicīnas vēsturi.


Projekta "Skola ārpus skolas" jeb SĀS ietvaros Rīgas Imantas vidusskolas 6.m klases skolēni viesojās Farmācijas muzejā, tā ēka ir 18.gs. arhitektūras piemineklis, kurā skolēni iepazina farmācijas un aptieku vēsturi, alķīmiķu laboratoriju un pat baudīja zāļu tēju 

 

Rīgas Imantas vidusskolas 7.a klases skolēni projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) dienas ietvaros viesojās LU Botāniskajā dārzā, lai izzinātu augu daudzveidību dažādās klimata joslās, un pabija arī taureņu mājā, lai gūtu priekšstatu par sugu daudzveidību un to īpašībām. Ļoti interesanta nodarbība! 

 

7.c klases skolēni SĀS dienas ietvaros apmeklēja LU Botānisko dārzu, kur iepazina un pētīja gan Latvijas, gan citu zemju augus!

 

Projekta SĀS ietvaros Rīgas Imantas vidusskolas 8.a klasi Rīgas Biržas telpās uzņēma mākslas vēsturniece un izglītības darba kuratore Vita Ozoliņa. Skolēni tika iepazīstināti ar sietspiedes tehniku. Katram skolēnam vai skolēnu grupai līdzi bija jāpaņem viens balts krekls. Tika iedots siets ar dažādiem zīmējumu paraugiem, kurus iepriekš darināja maketētājs datora programmā. Vēlāk attēls tika pārnests uz speciāla, ļoti smalka poliestera auduma - sieta, kas pārklāts ar fotojūtīgu emulsiju. Pēc tam notika fotoķīmisks process, izmantojot ultravioleto gaismu. Sagatavoto sietu skolēniem iedeva jau gatavu ar dažādiem dizaina elementiem. Skolēni izvēlējās sev tīkamāko elementu un dažāda veida tekstilam paredzētās krāsas, lai varētu darināt savu rotājumu no sieta. Kreklam iekšpusē bija jānovieto balts papīrs, lai nenosmērētu otru krekla pusi, un tad ar kārtīgu rokas vēzienu krāsas tika uzklātas uz krekla. Skolēni bija oriģināli savā krāsu izvēlē un darināja daudzkrāsainus darbus. Pēc pārklātās krāsas sekoja krekla žāvēšana ar fēnu, lai krāsa iesūktos audumā. Taču tas vēl nav viss, jo skolēnus gaida mājasdarbs ar krekla gludināšanu, lai krāsa nostiprinātos audumā, un mazgājot veļasmašīnā, nepazustu. Ar patīkamiem piedzīvojuma mirkļiem par apgūto tehniku dalās 8.a klase un vizuālās mākslas skolotāja Renāte Druva. Paldies audzinātājai Silvijai Ludženiecei un angļu valodas skolotājai Mārai Radziņai par vizuālās mākslas skolotājai un skolēniem sniegto atbalstu!

 

Rīgas Imantas vidusskolas 10. klašu skolēni projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) dienas ietvaros mācījās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur satika arī 1.b klases skolēnus 

 

Rīgas Imantas vidusskolas 11.a klases skolēni projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) ietvaros Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros iepazina svarīgākos Raiņa un Aspazijas dzīves faktus un to saistību ar dzejnieku daiļradi.