15. oktobrī Rīgas Imantas vidusskolas projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) šī mācību gada 1. diena!

Rīgas Imantas vidusskolas paši jaunākie skolēni - pirmklasnieki kopā ar audzinātājām savu pašu pirmo projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) mācību dienu aizvadīja Imantas mežā! Bērnu uzdevums bija pētīt, sajust un saklausīt! Ieraudzīt dažādos augus, putnus, kukaiņus un varbūt pat kādu dzīvnieku. Skolēni vāca dažādas lapas, mizas, sūnas, lai tās izpētītu tuvāk un izmantotu radošos darbiņos. Lai nekad neizzūd vēlme izzināt! Rīgas Imantas vidusskolas paši jaunākie skolēni - pirmklasnieki kopā ar audzinātājām savu pašu pirmo projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) mācību dienu aizvadīja Imantas mežā! Bērnu uzdevums bija pētīt, sajust un saklausīt! Ieraudzīt dažādos augus, putnus, kukaiņus un varbūt pat kādu dzīvnieku. Skolēni vāca dažādas lapas, mizas, sūnas, lai tās izpētītu tuvāk un izmantotu radošos darbiņos. Lai nekad neizzūd vēlme izzināt!

 

2.a un 2.m klases skolēni kopā ar klašu audzinātājām šo mācību dienu pavadīja uzņēmumā "Getliņi". Bērni uzzināja, kā tiek šķiroti un pārstrādāti atkritumi, guva informāciju par uzņēmumu un tā īstenoto tomātu audzēšanu un gandarīti un daudz zinošāki atgriezās skolā. Lieliska mācību diena!

 

2.b klase kopā ar klases audzinātāju Inesi Dunduri mācību procesu organizēja LAIMA šokolādes muzejā! Kas par vareni saldu mācību dienu!

 

3.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Anitu Kleinu pirmajā šī mācību gada projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) dienā devās iepazīt seno skolu un tās pazīmes Rīgas Skolu muzejā!

 

3.b klaes skolēni kopā ar klases audzinātāju Ritu Madi pirmajā šī mācību gada projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) dienā iepazina glezniecību un paši iemēģināja rokas gleznošanas darbnīcā mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA!

 

4.m klases skolēni kopā ar audzinātāju Mairu Glinku šī mācību gada projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) pirmajā mācību dienā pabija Anniņmuižas parkā, kur apkārtnē atrastos košos rudens dabas materiālus izlika krāsainās mandalās! Vides māksla un svaigs gaiss rada prieku un enerģiju!

 

5. klašu skolēni skolotāju pavadībā savu šī mācību gada pirmo projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) dienu aizvadīja Anniņmuižas parkā! Ņemot palīgā tradicionālos un netradicionālos mērinstrumentus, skolēni noteica koku augstumu un aprēķināja aptuveno koku vecumu. Tika savāktas dažādu augu lapas. Atnākot uz skolu, pēc augu lapām skolēni noteica augu nosaukumus, veidoja rudenīgo lapu kolāžu, izvērtēja paveikto darbu. Arī "laikapstākļu vīriņš" bija bērniem labvēlīgs, jo lietus nelija.

 

7. klašu skolēni pirmajā šī mācību gada projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) dienā devās iepazīt viduslaiku Rīgu, proti, viesojās Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, lai iegūtu teorētiskās zināšanas, pēc tam devās viduslaiku celtņu meklējumos Rīgas centrā! Mēs mīlam Rīgu un SĀS!

 

9.a klases skolēni šorīt aplūkoja skulptūru "Divi Raiņi" pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas un pēc tam mācību dienu kopā ar klases audzinātāju Sarmu Igauni pavadīja P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā!

 

10. klašu skolēni projekta "Skola ārpus skolas" (SĀS) pirmajā dienā meklēja vēsturi fizikā vai fiziku vēsturē Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā! Skolēni paši meklēja objektus, informāciju par eksponātiem un atbildēja uz jautājumiem, cenšoties sasaistīt Akmens laikmetu Latvijas teritorijā ar fizikas likumiem.

 

12.a klasei šī mācību gada projekta "Skola ārpus skolas" 1. diena bija ļoti vērtīga! Skolēni apmeklējām 2 augstskolas (RTU un LU), iepazina dažādas studiju programmas un piedalījās LU Karjeras centra nodarbībā par karjeras izvēles principiem.